Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Kontakt information
Kirkens kontor

Sankt Hans Plads 1 
5000 Odense C

Tlf. 91 17 43 88

Email: sankthans.sognodense@km.dk
Send IKKE personfølsomme oplysninger i en almindelig mail.

Hvis du ønsker at kontakte os sikkert, f.eks. hvis du ønsker at medsende et CPR nummer anbefaler vi, at du benytter sikker formular.
Send sikker post til kirkekontoret - klik HER

​Kirkekontorets åbningstider

Tirsdag: 9:30 - 13:00
Onsdag: 9:30 - 13:00
torsdag: 9:30 - 15:00
Fredag: 9:30 - 13:00

Kirken er åben for besøgende:

Alle dage (bortset fra lørdag, hvor der er lukket) fra kl. 10:00 - 16:00
Du kan tage en virtuel rundtur i kirken ved at klikke på HER 


 Sognepræst (kbf.) Peter Østergaard Jacobsen 

 Nørregade 42
 5000 Odense C
 Tlf. 51 30 19 70
 E-mail: poej@km.dk
 Send sikker mail til Peter (log ind med NemId): Klik HER

 

 

Sognepræst Christian Primdahl Medom

 Mail: cpm@km.dk
 Tlf.: 51 35 95 15
Send sikke mail til Christian (log in med NemId) klik på HER

 

 

Sognemedhjælper
Edel Juul Nielsen
Tlf.: 21 71 22 81
E-mail: edel@sankthanskirke.dk

 

 

 

 

 

Organist
Susanne Krog Thesbjerg
Tlf: 21 41  04 81
susanne@sankthanskirke.dk

 

 

 

 

 

Menighedsmusiker
Sanne Dyssegaard
Tlf.: 21 23 91 59
E-mail: Sanne@sankthanskirke.dk

 

 

 

 

 

 Kirketjener
 Agnete Kruse
 Tlf. 24 52 30 80
 E-mail: agnete@sankthanskirke.dk

 

 

 

 

 

Kirketjener
Jane Birkbak
Tlf.: 21 27 13 81
Email: jane@sankthanskirke.dk

 

 

 

 

 

Kontordegn
Henrik Faurby
Tlf.: 91 17 43 88
E-mail: henfa@km.dk

 

 

 

 

 

Sognemedhjælper
Alexander Engberg Vinkel
Tlf.: 22 74 37 13
Email: alexander@sankthanskirke.dk

 

 

 

 

Billede af Martha VæggemoseSognemedhjælper
Martha Væggemose
Tlf. 23 37 02 50
Email: martha@sankthanskirke.dk

 

 

 

 

Regnskab
Lise Hansen
Tlf.: 40 11 32 03
E-mail: liseorsbjerg@live.dk