Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Kontakt information
Kirkens kontor

Sankt Hans Plads 1 
5000 Odense C

Tlf. 91 17 43 88

Email: sankthans.sognodense@km.dk
Send IKKE personfølsomme oplysninger i en almindelig mail.

Hvis du ønsker at kontakte os sikkert, f.eks. hvis du ønsker at medsende et CPR nummer anbefaler vi, at du benytter sikker formular.
Send sikker post til kirkekontoret (login med NemID) - klik HER

​Kirkekontorets åbningstider

Tirsdag: 9:30 - 13:00
Onsdag: 9:30 - 13:00 - Kirkekontoret er LUKKET den 18. januar 2023
torsdag: 9:30 - 15:00
Fredag: 9:30 - 13:00

Kirken er åben for besøgende:

Alle dage (bortset fra lørdag, hvor der er lukket) fra kl. 10:00 - 15:00

Du kan tage en virtuel rundtur i kirken ved at klikke på HER 


 Sognepræst (kbf.) Peter Østergaard Jacobsen 

 Nørregade 42
 5000 Odense C
 Tlf. 51 30 19 70
 E-mail: poej@km.dk
 Send sikker mail til Peter (log ind med NemID): Klik HER

 

 

Sognepræst Christian Primdahl Medom

 E-mail: cpm@km.dk
 Tlf.: 51 35 95 15
Send sikke mail til Christian (log in med NemID) klik på HER

 

 

Korshærspræst Peder Thyssen

E-mail: ppt@km.dk
Tlf.: 20 45 56 30
 

 

 

Kirke-kulturmedarbejder
Edel Juul Nielsen
Tlf.: 21 71 22 81
E-mail: edel@sankthanskirke.dk

 

 

 

 

 

Organist
Susanne Krog Thesbjerg
Tlf: 21 41  04 81
susanne@sankthanskirke.dk

 

 

 

 

 

Menighedsmusiker
Sanne Dyssegaard
Tlf.: 21 23 91 59
E-mail: Sanne@sankthanskirke.dk

 

 

 

 

 

 Kirketjener
 Agnete Kruse
 Tlf. 24 52 30 80
 E-mail: agnete@sankthanskirke.dk

 

 

 

 

 

Kirketjener
Jane Birkbak
Tlf.: 21 27 13 81
Email: jane@sankthanskirke.dk

 

 

 

 

 

Kontordegn
Henrik Faurby
Tlf.: 91 17 43 88
E-mail: henfa@km.dk

 

 

 

 

 

Billede af Martha VæggemoseKirke-kulturmedarbejder
Thomas Lindbock
Tlf. 23 37 02 50
Email: thomas@sankthanskirke.dk

 

 

 

 

Regnskab
Lise Hansen
Tlf.: 40 11 32 03
E-mail: liseorsbjerg@live.dk